בוטוקס מול חומצה היאלרונית- כל ההבדלים

בוטוקס וחומצה היאלרונית הם שני מוצרים שונים המיועדים לדברים שונים. בעוד ששניהם אופציות אידיאליות לטיפול בסימני הזדקנות בפנים, הם שונים זה מזה באילו בעיות מתייחס כל טיפול כמו גם באופן העבודה.

להלן ההבדלים העיקריים בין בוטוקס לחומצה היאלרונית:

איך הם עובדים

בוטוקס פועל על ידי הרפיה זמנית של שרירי הפנים הגורמים לקווים וקמטים מתמשכים בזמן שהם מתכווצים. כאשר מוזרק לשריר הממוקד, בוטוקס חוסם אותות עצביים לשריר המאפשרים למטופלים לבצע הבעות פנים שונות (חיוך, קמטים וכו ‘) ללא הקמטים והקמטים הלא רצויים.

חומרי מילוי עוריים אחרים, מוסיפה נפח זמני מתחת לעור על מנת למלא קמטים ולהוסיף נפח לשמנמן את העור. בנוסף להתייחסות לקמטים וקמטים, חומרי מילוי יכולים גם לטפל באזורים שקועים או חלולים בפנים הנובעים מאובדן נפח.

אזורי טיפול

בוטוקס משמש בעיקר למטרות קוסמטיות בפנים העליונות, סביב העיניים והמצח. הוא משמש למיגור קמטים שנובעים מהבעות פנים חוזרות ונשנות כמו קווי קמטים, רגלי העורב וקמטי המצח.

חומרי מילוי משמשים בעיקר לתיקון קווים וקמטים סביב הפה, כולל קפלי nasolabial (קווים המשתרעים מפינות האף לפינה החיצונית של הפה) וקווי מריונטה (קווים אנכיים מפינות הפה למטה לסנטר) ). ניתן להשתמש בפורמולות שונות של חומרי מילוי לשכמות השפתיים, להגדלת נפח הלחיים והפנים העליונות וקווי שפתיים חלקים.

בוטוקס הוא נוירוטוקסין המהווה צורה מדוללת של קלוסטרידיום בוטולינום, רעלן לבוטוליזם שהוא ברובו לא פעיל ולא רעיל. למרות שנשמע מפחיד, רעלים מבוטוליזם שימשו רפואית ביישומים שונים במשך 35 השנים האחרונות.

חומרי מילוי מנוסח מחומצה היאלורונית (HA) הוא חלבון המופיע טבעי. חומצה היאלורונית פועלת לשמנמן או למיצוק העור על ידי משיכת מים ואחיזתו. למעשה, כל מולקולה של HA יכולה להחזיק פי אלף ממשקלה במים.

בדרך כלל הבוטוקס נמשך 3-4 חודשים ואילו חומרי מילוי לעיתים קרובות נמשך 6-9 חודשים (או יותר, תלוי איפה מוזרק). עם זאת, ניתן לשמור על תוצאות של שני הטיפולים לתקופות ארוכות יותר אם המטופל עובר טיפולים תקופתיים. 

בעוד ששני הטיפולים הם זמניים, יש הבדל בכל מה שקשור להפיכות: התרגול של שימוש בתרופה למניעה של תוצאות. אין שום נוגד נגד ההפוך מבוטוקס ולכן חולים חייבים לחכות להשפעותיהם לדעוך. עם זאת, ניתן להפוך את חומרי המילוי באמצעות היאלורונידאז במידת הצורך. כך או כך, תמיד מומלץ לחפש רופא מנוסה לטיפול בכדי להימנע מהצורך בשינוי או לחכות שהתוצאה תדעך.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Close Menu