בוטוקס

בוטוקס הוא מוליך עצבי ה עובד על ידי חסימת אותות העצב הדרושים לשרירי הפנים להתכווץ. זה הכיווץ החוזר על עצמו של שרירי הפנים הגורם לקמטי הבעה וקמטים. לאחר הזרקתו, המוליך העצבי מרפה את השרירים ומצמצם את תנועתם כדי להפחית את הופעת הקווים או הקמטים באזור. ניתן לראות את התוצאות בהדרגה במשך 3-7 ימים לאחר ההזרקה ולא באופן מיידי.

ניתן להשתמש בבוטוקס לטיפול בקווים וקמטים במספר אזורי פנים שונים, כולל המצח, אזור העיניים (רגלי העורב) וקווי שפתיים. ניתן להזריק בוטוקס לשרירי הלסת כדי לסייע בהקלת כאבים כתוצאה משחיקת שיניים.

טיפולי בוטוקס מהירים במינימום אי נוחות. הטיפול אינו מצריך הרדמה או זמן החלמה. אנשים רבים עושים בוטוקס ווהם מסוגלים לחזור לעבודה מיד לאחר מכן.

ההליך אינו נחשב כואב. מרבית החולים מדווחים על תקופת אי נוחות קצרה במהלך ההזרקה, שאינה נמשכת לאחר סיום ההליך.

בעוד שהניסיון של כל מטופל עשוי להיות שונה, בדרך כלל לוקח 3-5 ימים לראות את ההשפעות של בוטוקס. עבור חלקם זה עשוי לקחת עד שבועיים עד שההשפעה הסופית.

תוצאות הבוטוקס נמשכות בדרך כלל בין 3-5 חודשים ממועד ההזרקה. עם הזמן מטבוליזם של הגוף והתנקות מבוטוקס, מה שמוביל להחזרה איטית של תנועת השרירים באזור הטיפול. חולים יכולים לבחור לשמור על תוצאות הבוטוקס שלהם לתקופות ארוכות יותר על ידי טיפולי תחזוקה תקופתיים כל 3-4 חודשים.

חלק מהמטופלים עשויים לתהות אם הם ‘צעירים מדי’ או ‘מבוגרים מדי’ כדי לנסות בוטוקס. אין גיל נכון או לא נכון להתחיל להשתמש בבוטוקס. יש להעריך את החולים ולקבל התייעצות על ידי גורם רפואי מוסמך לפני הטיפול. רבים מתחילים להשתמש בבוטוקס בשנות העשרים לחייהם כשהם מתחילים לשים לב לקווים וקמטים או כאמצעי מניעה.

כן, בוטוקס הוא טיפול שאושר על ידי ה- FDA להעלמת קווים וקמטים. עם זאת, חולים בהריון, מניקה או חולים במחלות נוירולוגיות מנועים לקבל טיפולי בוטוקס.

שבוע לפני הטיפול בבוטוקס מרבית הרופאים ייעצו לחולים להפסיק לצרוך אלכוהול או ליטול תרופות או תוספי מזון שמדללים את הדם כמו אספירין, איבופרופן, ג’ינגקו בילובה או ג’ינסנג. מה שיעזור למזער את החבלות/סימנים כחולים לאחר ההליך.

תופעות לוואי מטיפול בבוטוקס עשויות לכלול שטפי דם, נפיחות, אדמומיות סביב אזור ההזרקה, וכל אלה ייפתרו ללא התערבות לאחר מספר ימים עד שבוע .

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Close Menu